Atölyelerimiz

Masallarla Kodlama Atölyesi ( 5-8 yaş)

Çocuklar en çok oyun oynarken öğrenir. 5 – 8 yaş arası çocukların en çok ilgi duydugu konular üzerinden masallar yazarak kodlama öğretiyoruz. Özellikle bu yaştaki çocuklarımızın çok fazla bilgisayara maruz kalmaması için daha çok kağıt üzerinde bilgisayarsız kodlamayı öğretmeyi hedefledik. Masallarla yaratıcıklarını geliştirerek, kodlama oyuncaklarıyla algoritmik düşünce yapısını öğretmek istiyoruz. Prima Toys’un geliştirdiği Cubetto ve Fisher price’in Code a pillar oyuncakları sayesinde temel algoritma bilgisini oynayarak eğlenenerek aşılıyoruz.

Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi ( 7-13 yaş)

Apple, Google, Samsung ve General Electric (GE) gibi teknoloji devleri “Design Thinking/ Tasarım Odaklı Düşünme” yaklaşımını benimsiyor. Bizde atölyemizde çocuklar için tasarım odaklı düşünme eğitimine yer verdik. Böylece çocuklar empati yapmayı, fikir geliştirmeyi, 3D yazıcı ile protoip oluşturmayı, test etmeyi ve paylaşmayı öğreniyor. Ayrıca bu eğitimi alan çocuklarımız hayallerini gerçeğe dönüştürebildiğini, tüketmekten ziyade üretmenin önemini kavrıyor.

Ardiuno ile Başla ( 9-15 yaş)

Arduino kolay kullanılabilir ve esnek bir yazılım/donanım mimarisine sahip, açık kaynak (open source) ailesine mensup bir elektronik geliştirme kartıdır. Arduino kullanarak öğrencilerimiz birçok değişik ve eğlenceli pek çok uygulama geliştirebiecek.

Lego We do ( 7-13 yaş)

Lego We Do 2.0 ile çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürebiliriz. Bazen bir gemi bazen bir araba hatta bir bitki bile tasarlayabiliriz. Üstelik tasarımlar çocuklarımıza Sorular sormayı ve problem çözmeyi, Model kullanmayı,Prototip tasarlamayı,araştırmayı,Veri analiz etmeyi ve yorumlamayı,Sayısal düşünmeyi,
Kanıtlardan argüman oluşturmayı,
Bilgi toplamayı, değerlendirmeyi ve paylaşmayı öğretecek

Haydi hayalini birlikte gerçekleştirelim

Bize projenden bahset


bize katıl

Atölyemizdeki Ürünler

cropped-scratch-2
Arduino_logo_pantone
STEAMlogo_1024x1024
Makey-Makey-Logo
makeblock-1
LEGO_logo

Daha fazla bilgi için bizi ara

Merak ettiğiniz tüm sorular için bir telefon kadar yakınız


0 505 634 4384