Kazanımlar

 

Her anne baba çocuğu için bir şeyler yapmak ister. Bazen çocukla beraber geçirilen nitelikli bir zaman bazen de çocuğunun ilgisini çektiği kurslarda harcadığı zaman çocuğun karakterine gelişimine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Şimdiki çocukların geleceğin meslek sahibi bireyler olduğunu ve gelecekte yapacakları işlerin henüz bilinmediğini düşünürsek şimdiden onlara bazı beceriler kazandırmamız gerekiyor. Harvard Üniversitesinden Dr. Tony Wagner’ın yaptığı çalışmalara göre, 21.yy. yaşam ve meslek becerilerini  kısaca şu başkılar altında toplayabiliriz.

  1. Eleştirel düşünme ve problem çözme
  2. Ağlar genelinde iş birliği yapmak ve etki yaratarak öncülük etmek
  3. Hız ve uyum
  4. Girişkenlik ve girişimcilik
  5. Etkili sözlü ve yazılı iletişim
  6. Bilgiye erişme ve bilgiyi analiz etme
  7. Merak ve hayal gücü

Kapadokya Kodlama ve Robotik atölyemizde tamda öğrencilerimize kazandırmak istediğimiz beceriler bunlar. Bir işe hayal ederek başlamaları, sorgulamaları, yanlışlarından ders çıkarmaları, analitik düşünmeleri, algoritma ile planlamarı ve en önemlisi üretmeleri.

Atölyemizde Maker kültürünün temelinde yatan üretme arzusunu ve  öğrenme açlığını öğrencilerimize aktarmaya çalışacağız.

Atölyemizde verdiğimiz eğitimler sonunda öğrencinin sevdiği ilgisini çektiği bir konuda araştıran, bilgisini diğer arkadaşlarıyla paylaşan, başarısız olmaktan korkmayan, hayal kuran, ezberlemekten ziyade deneyimlerle öğrenen bir birey olması arzusundayız.

Instagramda Kapadokya Robotik

Maker Kültürü

” Maker ruhunun temelinde rekabet yerine paylaşım, para yerine yetenek, ezber bilgi yerine deneyim vardır. Artık yapmak çok kolay. İnternetten bulacağınız modellerle, 3 boyutlu yazıcılar yardımı ile eskiden haftalarca süren ve çok pahalıya mal olacak prototipleri, bugün çok hızlı ve ucuza yapabilirsiniz. Arduino, Littlebits benzeri elektronik devreler ve bileşenler sayesinde, detay bilgiye ihtiyaç duymadan, yapabilecekleriniz hayal gücünüz kadar sınırsız. Yapmak istediğinizi bir arama motoruna yazıp yapmaya başlayın!” 

Dale Dougherty

Biten projeler
projects-icon.png
Mutlu Çocuklar
heart-icon.png
K+
Yazdığımız Kodlar
code-lines-icon.png
Sertifikalar
award-icon-free-img.png

Daha fazla bilgi için bizi ara

Merak ettiğiniz tüm sorular için bir telefon kadar yakınız